Ana Sayfa Hakkimizda Oteller Pansiyonlar Moteller Restaurantlar Is Ve Isçi Arayan Satilik/Kiralık Ziyaretçi Defteri Foto Galeri Ulasim İletişim
 
İÇERİKLER
  Hakkımızda
  Düğün Ve Duyurularımız
  Duyurular
  Konaklama Yerleri
  Eğitim
  Etkinlikler Ve Faliyetler
  Foto Gallery
  İnsan Kaynakları
  Önemli Telefonlar
  Önemli Linkler
  Ziyaretçi Defteri
  Duyuru Talebi
  Reklam Talebi
  İletişim
  Ana Sayfa
 
 
 
Erdek Doğanlar Köyü
DOĞANLAR KÖYÜ

Doğanlar, Erdek

Doğanlar, Balıkesir ilinin Erdek ilçesine bağlı bir köydür.

Balıkesir'in Erdek ilçesine bağlı köyün eski adı Dragonda' dır. Eskiden Rumların yaşadığı köy şuanki köyün olduğu deniz kıyısında değil koyun iç kısımlarında dağın dibindedir.

Genelikle köy halkı mübadele dönemimde selanikten göç adip buraya yerleştirilmiş  pomaklardır.Başlıca geçim kaynağı kırmızı soğan,kuru fasulye,zeytincilik,balıkçılık ve gelişmiş pansiyonculuk olarak özetlenebilir.Doğanlar köyü gerçekten keşfedilmeyi bekleyen sitemizdeki resimlerden de gördüğünüz gibi mavi ve yeşilin bir birbirine karıştığı Ocaklar Belediyesine bağlı bir yerleşim merkezidir. Doğanlar köyü sizin için Kapıdağ Yarımadası'nın bir çok yerinde olduğu gibi iyi bir tatil seçeneğiniz olabilir. Doğanlar Köyü konumu itibariyle Kapıdağ'ın Marmara'ya bakan yüzünün en batısında yer almaktadır. Bu köyden Marmara adası çok rahatlıkla görülebilmektedir. Doğanlar Köyünün önemli geçim kaynakları hayvancılık ve tarımdır, Özellikle mor soğan burada yetişir ayrıca son yıllarda turizmin gelişmesi köyün ekonomisine de katkıda bulunmaktadır özellikle pansiyonculuk çok gelişmiştir. Doğanlar geniş bir sahile sahip bir konaklama merkezidir. Yaz tatil planınız için önemli bir seçenek olabilecek Doğanları ihmal etmemelisiniz ...

Coğrafya

Balıkesir iline 130 km -Bandırmaya 45km-Bursaya 140 km Erdeğe 26 km dir.

İklim

Köyün iklimi, ılıman Marmara ikliminin genel etki alanı içerisindedir.

Nüfus 1500

Ekonomi : Başlıca geçim kaynağı Tarım Ve Hayvancılık,Turizmdir.Genellikle kırmızı soğan,kuru fasulye,zeytincilik,balıkçılık ve gelişmiş pansiyonculuk olarak özetlenebilir.

Yönetim Muhtarlık

Doğanlar'nın, köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu var ve taşımalı eğitim sisteminden yararlanılmaktadır.
Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur.

 

Duyuru/Haberler
LÜTFEN DİKKAT
&
Sitemizizin Tüm Hizmetleri Ücretsizdir.
**
( Reklam vermek satılık Duyuru ilanları vb.gibi.)
***
Amaç Köy Kalkınmasına Ve Dayanışmaya Yardımcı Olmaktır.